Oferujemy odbiory UDT. Przegląd i konserwację wózków widłowych zgodnie z wymogami UDT, naprawy techniczne (spawanie, obróbka podzespołów wózków widłowych), na które posiadamy uprawnienia wydane przez Urząd Dozoru Technicznego
- wszyscy serwisanci w naszej firmie posiadają świadectwa kwalifikacji do konserwacji wózków widłowych
- przygotowujemy kompleksowo dokumentacje niezbędną do odbioru wózka przez UDT oraz nadzorujemy odbiór wózka przez inspektora UDT w obecności naszego serwisanta
- zajmujemy się przeglądami konserwacyjnymi dokonujemy wpisy w specjalnej książce, na życzenie klienta podpisujemy stałe umowy konserwacyjne.
Obowiązujące wymogi prawne:
„Zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy o dozorze technicznym z dnia 21 grudnia 2000 r. (Dz. U. Nr 122, późn. 1321 oraz z 2002 r. nr 74, póz. 676) oraz rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 3 lutego 2003 r. wprowadzającym zmiany w sprawie rodzajów urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu (Dz. U. Nr 28, poz. 240), od dnia 18 sierpnia 2003 r. wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia podlegają dozorowi technicznemu.
Zgodnie z art.14.1 ustawy urządzenia objęte dozorem technicznym mogą być eksploatowane tylko na podstawie decyzji zezwalającej na ich eksploatacje, wydanej przez organ właściwej jednostki dozoru technicznego – terenowy oddział Urzędu Dozoru Technicznego.
Decyzja zezwalająca na eksploatacje urządzenia technicznego jest wydawana po dokonaniu weryfikacji dokumentacji technicznej wózka oraz przeprowadzenia badania odbiorczego, dokonywanego przez właściwego inspektora dozoru technicznego.
W związku z powyższym użytkownicy (właściciele) wózków widłowych mają obowiązek:
- zgłosić do UDT, w formie wykazu, wszystkie użytkowane wózki widłowe celem ich rejestracji,
- skompletować niezbędną dokumentację techniczną i doprowadzić wózki do stanu technicznego umożliwiającego ich rejestrację,
- prowadzić Dziennik Konserwacji wózka widłowego, oddzielnie dla każdego wózka,
- wykonywać konserwację wózka widłowego przez uprawnionego konserwatora.
Wózek, którego badania odbiorcze zakończyły się wynikiem negatywnym, powinien być wycofany z eksploatacji lub ponownie przedstawiony do badań odbiorczych, po przeprowadzeniu stosownych napraw.
Konserwacje wózka odebranego przez dozór techniczny może wykonywać wyłącznie osoba posiadająca zaświadczenia kwalifikacyjne wydane przez UDT.